Конференція про СТІЙКІСТЬ, СИЛУ і жагу до життя

Витончений у всіх формах людської злоби, в ефективній жорстокості і лютій агресії – так характеризував нацистський режим В. Черчиль під час своєї промови 22 червня 1941 року. Майже через сторіччя, РФ веде свою війну проти України з тією ж безжальністю.

За останніми даними, з початку повномасштабної війни в Україні з ворожого полону було повернуто 3035 осіб. Полон – це місце, де руйнується каркас світосприйняття, залишаючи незабутній відбиток на особистості. Це те, що не залишає шансів повернутися таким, яким ти був до. Те, що неможливо змінити і неможливо забути.

Інтенсивність та тривалість психотравмуючих подій, пов’язаних з перебуванням в полоні, з великою ймовірністю призводить до формування ПТСР (посттравматичного стресового розладу) та кПТСР (комплексного посттравматичного стресового розладу DSM 5; МКХ 11). Це про біль, про внутрішній розкол, про зміни в сприйнятті себе, оточуючих та навколишнього світу. А ще… про стійкість, силу і жагу до життя.

Шлях відновлення після полону – це довгий складний шлях до себе, де потрібно вчитися жити з цим досвідом. Це шлях відновлення довіри, повернення відчуття контролю та можливості вибору. І на цьому шляху є люди, котрі готові пройти його поруч. На тій дистанції і в тому темпі, в якому буде потрібно. Люди, які підсвітять ту силу та стійкість, що залишаються в тіні жахливих спогадів. Людині потрібна людина.

«Свобода полягає в тому, аби прийняти все, що сталося» – Едіт Єва Егер.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *